خوابگاه دانشجویی در چین ، هزینه و شرایط

پس از تصمیم گیری در مورد تحصیل در کشور چین و اخذ پذیرش از دانشگاه های چین، قدم بعدی پیدا کردن خانه دانشجویی در چین است. دانشجویان باید با توجه به وقت و زمان خود، جستجو برای پیدا کردن یک مسکن دانشجویی در چین را آغاز کنند. اقامتگاه انتخابی،در شرایط زندگی دانشجویان در چین تاثیر به سزایی بسیاری دارد. تعدادی از دانشگاه های چین ارائه کننده ی خوابگاه دانشجویی در چین هستند. این خوابگاه ها اغلب در پردیس دانشگاه واقع شده اند. برای بسیاری از شما، مسکن دانشجویی در چین احتمالا اولین تجربه از داشتن یک خانه مستقل است. پس انتخاب درست آن اهمیت زیادی دارد.

چین، کشوری پر جمعیت است و در آن انواع مختلفی از مناطق حومه ای، شهری و روستایی وجود دارد. هر یک از این مناطق، هزینه های تحصیل و اجاره متفاوتی دارد و امکانات خاصی ارائه می کند. در مقاله ای که امروز برای شما آماده کرده ایم به بررسی انواع خانه دانشجویی در چین پرداخته ایم. سپس امکاناتی که هر یک از انواع خوابگاه دانشجویی در چین ارائه می کنند را نام می بریم. در نهایت نیز هزینه هر یک از این مسکن های دانشجویی در چین را به شما اعلام می کنیم. با ما همراه باشید.

خانه و خوابگاه دانشجویی در چین
تعدادی از دانشگاه های چین ارائه کننده ی خوابگاه دانشجویی در چین هستند. این خوابگاه ها اغلب در پردیس دانشگاه واقع شده اند.

 اقامت گاه های دانشجویی که داخل پردیس دانشگاه هستند:

 کشور  چین جمعیت بالایی از دانشجویان بین المللی را در خود جای داده است. به همین دلیل، این کشور همواره در تلاش بوده تا شرایط زندگی دانشجویی در چین را بهبود ببخشد. هر ساله، هزاران دانشجو برای رسیدن به اهداف اکادمیک خود تصمیم به تحصیل در چین می گیرند و دانشگاه های چین تلاش می کنند تا برای تمام آن ها یک خوابگاه دانشجویی در چین ارائه کنند. خوابگاه هایی که در پردیس دانشگاه قرار دارند معمولا مناسب ترین و مقرون به صرفه ترین نوع مسکن دانشجویی در چین هستند؛ به خصوص برای دانشجویانی که اولین بار است که به کشور جدیدی سفر می کنند. مسکن هایی که در پردیس دانشگاه ها ارائه می شوند معمولا به دو نوع هستند: اقامتگاه ها و خوابگاه ها.

اقامتگاه های دانشجویی در چین:

همانطور که قبلا هم گفتیم، دانشگاه های چین برنامه ی ویژه ای را برای تهیه مسکن دانشجویی در چین ترتیب داده اند. اقامتگاه ها معمولا به شیوه ای هدفمند ساخته می شوند تا بتوانند نیاز دانشجویان مختلف از کشورهای مختلف را برآورده کنند. این یکی از دلایلی است که شرایط زندگی دانشجویان در چین در سطح بسیار خوبی قرار دارد. اقامتگاه ها معمولا در نزدیک پردیس های دانشگاه واقع شده اند. در نتیجه دانشجویان در میان هم دانشگاهی های خود زندگی خواهند کرد.

امکاناتی که در اقامتگاه ها ارائه می شوند:
 • اینترنت رایگان
 • اتاق های مبله
 • امنیت
 • تهویه هوا، بخاری و آبگرمکن مجزا در هر اتاق
 • سرویس بهداشتی اختصاصی در هر اتاق
 • تلوزیون
 • وعده های غذایی می تواند هم توسط دانشگاه و هم توسط خود دانشجو آماده شوند
امکانات عمومی:
 • آشپزخانه و اتاق لباسشویی در هر طبقه برای دانشجویان وجود دارد.
 • اتاق مطالعه
 • محوطه پارکینگ
امکانات اتاق یک نفره یا مشترک:

دانشجویان در اقامتگاه های دانشجویی در چین می توانند با توجه به سلایق خود یک اتاق یک نفره و یا اتاق مشترک را در سالن های اقامت دانشجویی اجاره کنند. بدیهی است که مقدار اجاره میان اتاق یک نفره و اتاق های مشترک متفاوت خواهد بود؛ اما امکانات ارائه شده در هر دو مورد یکسان است.

خانه و خوابگاه دانشجویی در چین
دانشجویان در اقامتگاه های دانشجویی در چین می توانند با توجه به سلایق خود یک اتاق یک نفره و یا اتاق مشترک را در سالن های اقامت دانشجویی اجاره کنند.

 هزینه اجاره اقامتگاه دانشجویی در چین:

هزینه اتاق تک نفره اقامتگاه دانشجویی در چین، 21900 یوان در سال و هزینه اتاق مشترک 10950 یوان در سال است. در چین، شهرهایی مانند شانگهای، پکن و گوانگژو از نظر مسکن گران ترین شهرها محسوب می شود. لازم به ذکر است که برای رزرو یا اجاره یک خانه، مجوز اقامت موقت دانشجو در چین درخواست می شود.

خوابگاه های دانشجویی در چین:

خوابگاه دانشجویی در چین، تقریبا تسهیلاتی مشابه تالارهای اقامت را ارائه می کنند. این خوابگاه ها به وسیله ی سازمان اقامت دانشجویی خصوصی مدیریت می شوند و اغلب اهداف دانشجویی دارند. با این حال، همچنان وابسته به دانشگاه ها در چین هستند. در این خوابگاه ها، اغلب دانشجویانی از دانشگاه های مختلف زندگی می کنند. از آنجایی که این خوابگاه ها توسط سازمان های خصوصی اسکان دانشجویان مدیریت می شوند در صورت انتخاب آنها، می توانید سطح بالایی از کیفیت زندگی دانشجویی در چین را انتظار داشته باشید. اغلب اتاق ها مبلمانی مدرن و زیبا دارند.

هاستل ها نیز معمولا در نزدیکی دانشگاه ها و کالج های مهم چین واقع شده اند اما در مقایسه با اقامتگاه های دانشجویی در چین، فاصله ی بیشتری با دانشگاه دارند. برای رزرو یک اتاق در هاستل، شما می توانید شخصا و یا با کمک بخش اقامت دانشگاه مقصد، اقدام کنید. به طور معمول، از دانشجویان خواسته می شود که اجاره سه ماه اول را به عنوان ضمانت پرداخت کنند. خوابگاه ها معمولا فضایی مشابه با اقامتگاه ها دارند اما سطح نظارت و سخت گیری در آن ها کمتر است. 

 امکانات خوابگاه های دانشجویی در چین:
 • اتاق های مبله
 • اینترنت رایگان
 • قبض های مربوط به گاز، برق و آب در اجاره لحاظ می شوند.
 • وعده های غذایی به عهده ی خود دانشجو است.
 • کولر، بخاری و آبگرمکن برقی
 • سرویس بهداشتی خصوصی در هر اتاق
مسکن دانشجویی در چین
از آنجایی که این خوابگاه ها توسط سازمان های خصوصی اسکان دانشجویان مدیریت می شوند در صورت انتخاب آنها، می توانید سطح بالایی از کیفیت زندگی دانشجویی در چین را انتظار داشته باشید.
 امکانات عمومی خوابگاه های دانشجویی در چین:
 • لباسشویی
 • امنیت
 • اتاق های مطالعه گروهی
 • محوطه پارکینگ
 • در هر طبقه یک آشپزخانه برای استفاده دانشجویان وجود دارد.

اتاق های تک نفره و اتاق های مشترک:

 مانند اقامتگاه ها، در خوابگاه های دانشجویی در چین، دانشجویان می توانند اتاق های یک نفره و یا اتاق های اشتراکی را اجاره کنند. هر دو نوع اتاق از امکانات یکسانی برخوردار هستند با این حال اجاره بها در اتاق های اشتراکی نصف اجاره ی یک اتاق مستقل است. بنابراین پیشنهاد می شود که اگر از ارتباط با دیگر افراد لذت می برید گزینه ی اتاق مشترک را انتخاب کنید تا در کنار پیدا کردن دوستان جدید، در هزینه های تحصیل خود در چین نیز صرفه جویی کنید.

هزینه:

 هزینه اجاره ی اتاق یک نفره با توجه به محل اقامت و شهری که در آن تحصیل می کنید متفاوت است. اما به طور متوسط، هزینه اجاره ی یک اتاق یک نفره 50 یوان در ماه و هزینه ی اجاره ی یک اتاق مشترک 25 یوان در ماه است.

 انواع خانه خارج از پردیس دانشگاه:

دانشجویان بین المللی که در حال تحصیل در چین هستند مجاز به زندگی در تسهیلات مسکن ارائه شده توسط دانشگاه هستند. با این حال، اگر مایل به تحصیل در این مسکن ها نیستید، برای پیدا کردن خانه دانشجویی در چین راه های بسیاری وجود دارد. شما می توانید از طریق دانشگاه، وب سایت های معتبر اجاره خانه، آزانس های املاک و مستغلات یک خانه دانشجویی در چین پیدا کنید. حتی گروه های دانشجویی بین المللی نیز  وجود دارد که می توانند شما را در این کار یاری کنند. عواملی مانند موقعیت خانه و شهر محل تحصیل شما در تعیین میزان اجاره تاثیر به سزایی دارند.

یک نکته که در هنگام اجاره خانه دانشجویی در چین باید در نظر بگیرید؛ آشنایی با شهر است. موسسه اعزام دانشجو پیشگام آماده است که شما را در  زمینه اجاره خوابگاه و خانه دانشجویی در چین یاری دهد. در خارج از دانشگاه، انواع مختلفی از اقامتگاه ها مانند آپارتمان های شخصی، استدیوها و گزینه های مختلف دیگری وجود دارد که هر کدام اجاره و امکانات مختلف دارند. بسیاری از دانشجویان بین المللی پس از اشنایی بیشتر با چین و یافتن دوستان جدید و قابل اعتماد، نسبت به اجاره خانه دانشجویی اقدام می کنند. شما می توانید از طریق اجاره خانه با دوستان و هم دانشگاهی های خود، علاوه بر زندگی مستقل، هزینه های ماهیانه زندگی در چین را  نیز کاهش دهید.

مسکن دانشجویی در چین
آپارتمان دانشجویی در چین برای آن دسته از دانشجویان مناسب است که فضای خصوصی را ترجیح می دهند و برای تمرکز بر روی تحصیلات خود به یک محیط ساکت نیاز دارند.

 آپارتمان خصوصی:

لازم است بدانید که اجاره یک آپارتمان مبله سه خوابه در شهرهایی مانند پکن و شانگهای بسیار گران است. برای پیدا کردن یکی از آن ها می توانید از آژانس های املاک، وب سایت های مختلف و روزنامه های خبری استفاده کنید. آپارتمان دانشجویی در چین برای آن دسته از دانشجویان مناسب است که فضای خصوصی را ترجیح می دهند و برای تمرکز بر روی تحصیلات خود به یک محیط ساکت نیاز دارند. در خانه و خوابگاه دانشجویی چین، محیط اغلب شلوغ است و  آزادی محدودی وجود دارد (البته فواید خاص خود را نیز دارد). در یک آپارتمان خصوصی، شما می توانید آنگونه که دوست دارید زندگی تان را مدیریت کنید. می توانید در هر زمان از شبانه روز دوستان خود را دعوت کنید و برای ساعت ورود و خروج شما محدودیتی وجود نخواهد داشت. از طرف دیگر، حفظ امنیت کاملا به عهده ی شماست.

 امکانات آپارتمان دانشجویی در چین:
 • اتاق های مبله
 • نشیمن
 • حمام مجزا برای هر اتاق
 • آشپزخانه خصوصی
 • بالکن
 • اتاق لباسشویی
هزینه اجاره اپارتمان دانشجویی در چین:

میانگین هزینه اجاره یک آپارتمان خصوصی یک خوابه در شهرهای مختلف چین حدود 435 دلار در ماه است. این مبلغ شامل قبض های برق، اینترنت و گاز نمی شود. علاوه بر اجاره ماهیانه، دانشجویانی که قصد اجاره خانه دانشجویی در چین را دارند باید اجاره 3 ماه را پیش پرداخت کنند. علاوه بر آن، باید مبلغ مشخصی را به عنوان کارمزد به مشاور املاک بپردازند.

آپارتمان: استودیو

چین یکی از کشورهای پیشرفته است که رشد بسیار سریعی را تجربه می کند. زیرساخت های این کشور به دلیل نیازهای طبقه کارگر به شیوه ای مدرن طراحی شده اند. همین نکته شرایط زندگی دانشجویان در چین را بسیار تسهیل کرده است. به عنوان یک دانشجو، شما به راحتی می توانید یک آپارتمان استودیوی مدرن را برای زندگی در چین پیدا کنید.

 امکانات:
 • دو خوابه
 • اتاق نشیمن
 • بالکن
 • خانه مبله
 • آشپزخانه و اتاق لباسشویی مجهز
هزینه:

هزینه اجاره یک آپارتمان استودیویی در چین حدود 435 الی 573 دلار در ماه است. لازم به ذکر است که مبلغ اجاره شامل قبض اینترنت، برق، گاز و آب نمی شود.

 زندگی با یک خانواده چینی:

زندگی با یک خانواده چینی یکی دیگر از گزینه های مناسب پیدا کردن خانه دانشجویی در چین است. تبلیغات مربوط به اجاره چنین خانه هایی در وب سایت های مربوط به اجاره خانه به راحتی پیدا می شوند. روزنامه ها و آژانس های املاک نیز می توانند شما را در یافتن خانه دانشجویی مناسب در چین راهنمایی کنند. زندگی با یک خانواده چینی برای دانشجویانی که زندگی در یک فضای خانوادگی را ترجیح می دهند و می توانند از قوانین و مقررات احتمالی که توسط خانواده میزبان تعیین می شود، پیروی کنند؛ مناسب است. علاوه بر این، زندگی با یک خانواده ی چینی یک فرصت عالی برای آشنایی با فرهنگ چینی و یادگیری زبان چینی است. اما باید بدانید که در این خانه ها انجام بسیاری از کارها، مانند دعوت مکرر دوستان، با محدودیت هایی مواجه است. در هنگام زندگی با یک خانواده چینی شما ملزم به پیروی از قوانین آن ها هستید.

امکانات:
 • اتاق مبله
 • حمام خصوصی
 • وعده های غذایی (این مورد به خانواده ی میزبان بستگی دارد)
 هزینه:

اجاره یک محل اقامت در کنار یک خانواده ی چینی، 23 الی 40 دلار به ازای هر شب است. قبض های برق، آب و گاز در اساس میزان استفاده ی شما محاسبه و تقسیم می شوند.

نکاتی برای اجاره خانه دانشجویی در هنگام تحصیل در چین:

 • قبل از نهایی کردن اجاره، میزان اجاره در مکان های مختلف شهر و انواع مختلف محل اقامت را با یکدیگر مقایسه کنید.
 • از  اجاره خانه های دانشجویی در چین که با عادت های زندگی شما سازگار نیستند خودداری کنید.
 • پیش از امضای اجاره نامه شرایط و ضوابط را با دقت مطالعه کنید.
 • مطمئن شوید که به جز مبلغ اجاره و پیش پرداخت هیچ هزینه ای در متن قرارداد وجود ندارد.
 • از آژانس های املاک و یا خدمات اقامتی دانشجویان در چین بخواهید پیش از پرداخت هزینه، مسکن را مورد بررسی قرار دهند.
 • اطمینان حاصل کنید محل اقامتی که انتخاب کرده اید شامل امکانات مورد نیاز شما است.
 • اگر قصد اجاره یک خانه دانشجویی با فرد دیگری را دارید (که او را نمی شناسید) از خدمات تامین کننده محل اقامت بخواهید که با برگزاری چند جلسه شما را با هم اتاقی تان آشنا کند تا بتوانید او را بهتر بشناسید.
 • اطمینان حاصل کنید که منطقه ای که برای زندگی انتخاب کرده اید از سطح امنیت خوبی برخودار است.
 • نزدیکی به وسایل حمل و نقل عمومی یک مزیت محسوب می شود پس حتما آن را بررسی کنید.
 • یک نسخه از اجاره نامه را نزد خود نگه دارید.

موسسه ی اعزام دانشجو پیشگام آتی نگر کارون با سالها تجربه در زمینه ی اخذ پذیرش از دانشگاه های چین و اروپا برای دانشجویان آماده است که همراه و همسفر دانشجویان تا رسیدن به تحصیل مورد نظرشان باشد. لازم به ذکر است موسسه ی ما تنها موسسه ی دارای مجوز رسمی از وزارت علوم در استان خوزستان است. پس تردید نکنید، همین حالا برای دریافت دوره ی تحصیلی خود با مشاوران ما تماس بگیرید. امکان مراجعه ی حضوری با دسترسی آسان برای ساکنین شهر اهواز وجود دارد.

شماره جهت مشاوره و تعیین وقت:

06132201589

06132201590

09399203300

مطالب زیر نیز ممکن است برای شما مفید باشند:

اجاره خانه دانشجویی در خارج از کشور

بهترین شهرهای دانشجویی در چین

متن این مطلب از اینجا ترجمه شده است.

بازدیدکنندگان قبلی مشاهده مطالب زیر را به شما پیشنهاد کرده اند
دیدگاه شما چیست؟

تحصیل در خارج