دانشگاه های انگلستان و بهترین شهر های انگلستان برای تحصیل

اکثر دانشجویان وقتی به تحصیل در خارج از کشور در یک دانشگاه سطح بالا فکر میکنند اولین گزینه ای که به ذهنشان خطور می کند انگلستان است. دانشگاه های انگلستان برای اکثر ما شناخته شده اند.دانشگاه آکسفورد، دانشگاه کمبریج، دانشگاه منچستر و… از دانشگاه های شناخته شده در میان دانشجویان در تمام کشور ها هستند. همچنین گزینه ی دیگری که در میان دانشجویان محبوبیت خاصی دارد دانشگاه های پزشکی انگلیس است.

رتبه بندی دانشگاه های انگلستان همواره سطح بالای تحصیل در این دانشگاه ها را به مخاطب نشان داده است. شما دانشجویانی که قصد تحصیل در دانشگاه های مدیریت انگلستان ، دانشگاه های پزشکی انگلستان ، دانشگاه های مهندسی انگلستان و … را دارید می توانید از طریق موسسه اعزام دانشجو پیشگام، تنها موسسه دارای مجوز از وزارت علوم اقدام کنید. همچنین مشاوران مجرب موسسه ی ما پاسخگوی سوالات شما در مورد نحوه و شرایط پذیرش دانشگاه های انگلستان هستند.

معرفی گروه راسل Russell Group)) :

گروه راسل مجموعه ای متشکل از 24 دانشگاه بریتانیایی می باشد.این گروه که در لندن اداره می شود در سال  ۱۹۹۴ بنیان شده است تا منافع دانشگاه‌های عضو را در دولت و پارلمان بریتانیا و سازمان‌هایی از این دست پیگیری نماید.از سال 2017, اعضای Russell Group بیش از سه چهارم تمام کمک هزینه های تحصیلی دانشگاهی را در انگلستان دریافت می کنند.همچنین این گروه  به طور گسترده ای به عنوان نمایندگی از بهترین دانشگاه ها در کشورانگلستان شناخته شده است.دانشگاه های موجود در این گروه عبارتند از :

دانشگاه بیرمینگهام,دانشگاه بریستول,دانشگاه کمبریج,کاردیف,دورهام,ادینبورگ,اکستر,گلاسکو,ایمپریال کالج لندن, دانشگاه کینگز کالج لندن,لیدز,لیورپول, مدرسه اقتصاد لندن,منچستر,نیوکاسل,ناتینگهام,اکسفورد, دانشگاه کوئین مری لندن, دانشگاه کوئینز بلفاست,شفیلد,ساوتهمپتون, کالج دانشگاهی لندن,واریک و دانشگاه یورک

معرفی شهر لیدز :

لیدز بر اساس نظرسنجی مردم , به عنوان یکی از سه مکان برتر در انگلیس شناخته می شود و دارای طیف گسترده ای از مغازه ها و فروشگاه ها برای سلایق مختلف است.

لیدز یک شهر بزرگ در یورکشایر، شمال انگلستان است  و با قطار تنها دو ساعت با لندن فاصله دارد. این شهر برای ورزش، موسیقی و جاذبه های فرهنگی اش، از جمله موزه ها، شب زنده داری و خرید مشهور است.همچنین بر اساس نظرسنجی مردم , به عنوان یکی از سه مکان برتر در انگلیس شناخته می شود و دارای طیف گسترده ای از مغازه ها و فروشگاه ها برای سلایق مختلف است. در خارج از شهر, دروازه یورکشایر با چشم اندازی بسیار رویایی و الهام بخش وجود دارد.

معرفی دانشگاه لیدز University of Leeds:

مکان Leeds, England
سال تاسیس 1904
درصد دانشجویان بین المللی 11.7%
رشته های برجسته مدیریت تجاری,مهندسی,بازاریابی
هزینه های دانشجویان خارجی £15,000-19,250

دانشگاه لیدز که در سال  1904 در شهر لیدز تاسیس شده است دارای شهرت بین المللی در زمینه ی تدریس و تحقیقات است و جزء گروه راسل (گروهی متشکل از 24 دانشگاه برجسته ی بریتانیا) می باشد. لیدز یکی از بزرگترین دانشگاه های کشورانگلستان است که در حال حاضر 33000 دانش آموز از بیش از 140 کشور در این دانشگاه ثبت نام کرده اند.پردیس این دانشگاه که بیش از 98 هکتار مساحت دارد,در فاصله ی یک مایلی از مرکز شهر واقع شده است.

امکانات دانشگاه شامل فضای آموزشی عالی، چهار کتابخانه، استخر شنا و مرکز تناسب اندام به نام های The Edge و stage@leeds است.دانشگاه لیدز ارائه دهنده ی دوره های مختلف از جمله اموزش زبان انگلیسی,کارشناسی,کارشناسی ارشد و دکترا می باشد. مدرک تحصیلی  دانشگاه لیدز توسط کارفرمایان و دانشگاه ها در سراسر جهان مورد اعتبار و احترام می باشد.اتحادیه ی دانشجویی این دانشگاه,تنها اتحادیه ای در کشور است که دو استاندارد طلایی را در زمینه ی ابتکار و ارزیابی اتحادیه دانشجویان به دست آورده و بیش از 300 باشگاه برای پیوستن به آن وجود دارد. دانشگاه لیدز توسط دو فرودگاه اصلی , منچستر و لیدز برادفورد پشتیبانی می شود.این شهر با لندن تنها دو ساعت با قطار فاصله دارد.

خدمات دانشگاه لیدز برای دانشجویان بین المللی :

دانشگاه لیدز یک دانشگاه برجسته ی بین المللی است که بیش از 5000 دانشجوی بین المللی در حال حاضر از بیش از 140 کشوردر ان ثبت نام کرده اند. دفتر بین المللی دانشجویان ,مشاوره و اطلاعات مفیدی را در زمینه ی زندگی و تحصیل در دانشگاه لیدز برای دانشجویان بین المللی فراهم می کند.در این دانشگاه خدمات متعددی از جمله مرکز مشاوره دانشجویی و مجموعه کاملی از مراکز بهداشتی در دانشگاه با دسترسی به پزشکان، پرستاران و دندانپزشکان برای دانشجویان بین المللی فراهم می باشد.

رتبه بندی دانشگاه لیدز :

1 ) یازدهمین دانشگاه برترانگلستان بر اساس رتبه بندی 2019 دانشگاه تایمز

2 ) دهمین دانشگاه  برترانگلستان بر اساس رتبه بندی 2019 دانشگاه گاردین

3 ) نود و سومین دانشگاه برترجهان در سال 2019 بر اساس رتبه بندی جهانی دانشگاه های QS

در زمینه ی پروژه های  تحقیقاتی در سال 2014, دانشگاه لیدز جایگاه خود را به عنوان یکی از ده موسسه تحقیقاتی برتر در انگلستان معرفی کرده است.بدین ترتیب که  بیش از 80٪ از تحقیقات ارائه شده در گروه تحقیقات “پیشرو در جهان” یا “بین المللی در سطح عالی” طبقه بندی شده اند.دانشجویان بین المللی این دانشگاه رتبه ی یک را در میان دانشگاه های جزء گروه راسل از نظر یادگیری به دست اورده اند.

دانشگاه لیدز همچنین دارای رتبه ی 10 در بین دانشگاه های انگلستان برای موضوعات زیر است :

1 ) حسابداری و امور مالی

2 ) هنر و طراحی

3 ) کسب و کار مدیریت

4 ) مهندسی شیمی

5 ) مهندسی برق و الکترونیک

6 ) انگلیسی

7 ) بازاریابی

8 ) مهندسی مکانیک

تسهیلات :

دانشگاه لیدز، یکی از بزرگترین دانشگاه های انگلیس، دارای طیف گسترده ای از محل های اقامتی با بودجه های مختلف می باشد که دارای آپارتمان های مدرن و هدفمند ساخته شده برای دانشجویان  است. بسیاری از خوابگاه های دانشگاهی لیدز دارای اتاقهای مدرن و مجهز شده هستند.همچنین, دانشجویان کارشناسی و دانشجویان تحصیلات تکمیلی خارج از لیدز که از نظر مهلت درخواست پذیرفته می شوند، تسهیلات دانشگاه را در طول دوره خود تضمین می کنند.

معرفی شهر بیرمنگام :

بیرمنگام یکی از مناطق اصلی صنعت و تجاری انگلیس محسوب می شود. و ارائه دهنده ی انواع خدمات اداری، تفریحی و فرهنگی می باشد.

بیرمنگام، دومین شهر پرجمعیت در انگلستان، پس از لندن، و پرجمعیت ترین شهر در میدلندز انگلستان است. بیرمنگام اغلب به عنوان “دومین شهر” انگلستان نامیده می شود. این شهر دارای سیستم های بزرگراه بسیاری می باشد و یکی از نقاطی است که راه اهن ملی انگلیس از ان عبور می کند.همچنین این شهر  یکی از مناطق اصلی صنعتی و تجاری انگلیس محسوب می شود و ارائه دهنده ی انواع خدمات اداری، تفریحی و فرهنگی می باشد.

این شهر در حدود 177 کیلومتری شمال غربی لندن قرار دارد. مهمترین موسسات فرهنگی بیرمنگام عبارتند از: ارکستر سمفونیک شهر بیرمنگام، رویال باله بیرمنگام، تئاتر رپروریوم بیرمنگام، کتابخانه بیرمنگام و موسسه هنرهای زیبای باربر که  از شهرت جهانی برخوردارند.همچنین این شهر توسط گردشگران خارجی به عنوان چهارمین شهر بازدید شده در انگلستان شناخته شده است.

معرفی دانشگاه بیرمنگام University of Birmingham :

مکان بیرمنگام,انگلیس
سال تاسیس 1900
درصد دانشجویان بین المللی 13.7%
رشته های برجسته مهندسی,اقتصاد,پزشکی

دانشگاه بیرمنگام که در شهر بیرمنگام واقع شده است, در 150 کیلومتری شمال لندن است. این دانشگاه در سال 1900 به عنوان جانشین کالج علوم میسون تاسیس شد و جزء گروه راسل (گروهی متشکل از 24 دانشگاه برجسته ی بریتانیا) می باشد. دانشگاه بیرمنگام جایزه ی “دانشگاه سال” را در سال 2014 و “دانشگاه سال برای کارآموزی تحصیلات تکمیلی” را در سال 2015,از طرف دانشگاه تایمز دریافت کرده است.

همچنین این دانشگاه ارائه دهنده ی خدمات مشاوره و دوره های آموزشی برای حمایت از کاراموزان در انگلستان و خارج از کشور است. سه چهارم کارآموزان,تجربه ی کاری را در بخشی از دوره ی تحصیل خود کسب می کنند. این دانشگاه در حال حاضر بیش از 30،000 دانش آموز دارد که در این میان 5000 نفر از آنها بین المللی هستند که از 150 کشور دور هم جمع امده اند. فرودگاه بین المللی بیرمنگام برای بسیاری از نقاط جهان سرویس می دهد.

خدمات دانشگاه لیدز برای دانشجویان بین المللی :

خدمات مشاوره و پشتیبانی دانشگاه لیدز جهت کمک و راهنمایی برای دانشجویان بین المللی موجود می باشد که توسط تیمی از مشاوران حرفه ای آموزش دیده ارائه می شود.این مشاوره ها شامل پرسش های مربوط به مهاجرت ، مراقبت های بهداشتی، مالی، شخصی و علمی می باشند که به صورت کاملا رایگان ارائه می شوند.

همچنین دانشجویان بین المللی پس از رسیدن به فرودگاه بیرمنگام با خوشامدگویی این دانشگاه روبه رو می شوند و هفته ای بسیار هیجان انگیز را جهت شناختن دیگر دانشجویان و دانشگاه سپری می کنند. در طول این دوره زمانی، کلاسهای زبان انگلیسی نیز به صورت رایگان در دسترس هستند.

رتبه بندی دانشگاه بیرمنگام :

1 ) چهاردهمین دانشگاه برترانگلستان بر اساس رتبه بندی 2019 دانشگاه تایمز

2 ) نوزدهمین دانشگاه  برترانگلستان بر اساس رتبه بندی 2019 دانشگاه گاردین

3 ) هفتاد و نهمین دانشگاه برترجهان در سال 2019 بر اساس رتبه بندی جهانی دانشگاه های QS

در زمینه ی پروژه های  تحقیقاتی در سال 2014, 87 درصد از تحقیقات بیرمنگام تاثیراتی جهانی را در زمینه هایی مانند تاریخ، آموزش، مهندسی شیمی و روانشناسی داشته اند. بیرمنگام به طور مداوم در علوم کامپیوتر، دندانپزشکی، مهمانداری و گردشگری، پزشکی و موسیقی دارای رتبه بندی بسیار خوبی می باشد به گونه ای که این رشته ها جزء رشته های برجسته ی این دانشگاه محسوب می شوند.

تسهیلات :

دانشگاه بیرمنگام,محل اقامت دانشجویان بین المللی را حداقل برای اولین سال تحصیلی تضمین می کند. دانشجویان در صورت تمایل می توانند محل اقامت خود را به صورت تمام وقت در خوابگاه های این دانشگاه سپری کنند. در سالن های اقامت، دانش آموزان دارای اتاق مطالعه ی خصوصی خود هستند، اما امکانات دیگر را با دیگر دانشجویان به اشتراک می گذارند.

همچنین صبحانه و شام دراین سالن ارائه می شود.علاوه بر ان,اپارتمان های دیگر با داشتن 5 اتاق مطالعه ی خصوصی , اشپزخانه و حمام مشترک نیز در دسترس هستند. حمام خصوصی نیز در برخی از آپارتمان ها موجود است.خانه های اجاره ای بسیاری در نزدیک دانشگاه موجود می باشند که میتوان ان ها را با کمک دفتر خدمات مسکن در دانشگاه بررسی کرد.

معرفی شهر ساوتهمپتون :

ساوتهمپتون در طول تاریخ به عنوان “دروازه ای رو به جهان” شناخته شده است و یکی از بنادر مهم و بین المللی انگلستان محسوب می شود

ساوتهمپتون یک شهر پر جنب و جوش است که فقط 60 دقیقه از لندن فاصله دارد.این شهر دارای لینک های حمل و نقل مناسب به دیگر شهرهای انگلستان و اروپایی می باشد و شهرهای توریستی وینچستر، سالسبروری , بورنموث و جنگل مشهور استون هنج  در نزدیکی ان هستند. ساوتهمپتون در سواحل جنوبی انگلیس واقع شده است که یکی از گرم ترین مناطق اقلیمی انگلستان به شمار می اید.

ساوتهمپتون در طول تاریخ به عنوان “دروازه ای رو به جهان” شناخته شده است و یکی از بنادر مهم و بین المللی انگلستان محسوب می شود.این شهر میزبان رویدادهای قایقرانی بین المللی مانند ولوو و مسابقات قایق بادبانی جهانی است. جمعیت ان حدود  221،000 نفر است که در این میان 40،000 نفر از ان ها دانش آموز هستند و به همین دلیل شهرامکانات ورزشی,سرگرمی و فعالیتهای تفریحی متنوعی را ارائه می دهد.

معرفی دانشگاه ساوتهمپتون University of Southampton :

مکان ساوتهمپتون,انگلیس
سال تاسیس 1920
درصد دانشجویان بین المللی 18.1%
رشته های برجسته Business, Engineering, Biology
هزینه های بین المللی £16,536-20,320

دانشگاه ساوتهمپتون در شهر ساوتهمپتون واقع در ساحل جنوبی انگلستان است. این دانشگاه عضو گروه راسل و شبکه های دانشگاهی سراسر جهان است و در حال حاضر حدود 23،000 دانشجو در این دانشگاه در حال تحصیل اند.در این میان 2000 نفر از ان ها دانشجوی بین المللی می باشند که از بیش از 100 کشور گرد هم امده اند.

این دانشگاه به دلیل حجم بالای تحقیقاتش شناخته شده است و تنها دانشکده مهندسی در انگلستان که دارای بالاترین رتبه و امتیاز بر اساس آخرین چارچوب های تعلیم و پژوهش می باشد در این دانشگاه قرار دارد.بدین ترتیب, ساوتهمپتون به عنوان دانشگاه پیشرو در مهندسی انگلستان نامگذاری شده است. دانشگاه ساوتهمپتون تاکید زیادی بر همکاری بین المللی و همکاری با صنعت دارد. کارفرمایان اغلب برای صحبت در مورد روابط کاری و  شغلی در محوطه دانشگاه دعوت می شوند. خدمات حرفه ای ساوتهمپتون برای همه دانشجویان این دانشگاه شامل سه سال مشاوره ی رایگان پس از فارغ التحصیلی است.

خدمات دانشگاه ساوتهمپتون برای دانشجویان بین المللی :

دانشجویانی که در ماه ژانویه و سپتامبر وارد ساوتهمپتون می شوند,با خوشامدگویی این دانشگاه در فرودگاه های هیترو و گتویک روبه رو می شوند و  و همچنین گفتگو با کارمندان این دانشگاه و رویدادهای از این قبیل را پیش از شروع دوره ی تحصیلی خود تجربه می کنند.علاوه بر ان,دانشگاه ساوتهمپتون ارائه دهنده ی خدماتی از جمله سرویس حمایت از دانشجویان بین المللی , واحد آموزش زبان انگلیسی و همچنین چند شبکه اجتماعی و رفاهی می باشد.

رتبه بندی دانشگاه ساوتهمپتون :

1 ) هجدهمین دانشگاه برترانگلستان بر اساس رتبه بندی 2019 دانشگاه تایمز

2 ) بیست و سومین دانشگاه  برترانگلستان بر اساس رتبه بندی 2019 دانشگاه گاردین

3 ) نود وششمین  دانشگاه برترجهان در سال 2019 بر اساس رتبه بندی جهانی دانشگاه های QS

دانشگاه ساوتهمپتون یکی از 30 دانشگاه برتر انگلستان است و در میان دانشگاه هایی که بیشترین تعداد کارفرمایان را دارا هستند، در رتبه ی 17 قرار دارد.همچنین, 94٪ از دانشجویان دوره کارشناسی تمام وقت ساوتهمپتون که مدرک تحصیلی خود را دریافت کرده اند، در تحصیل و یا شغل خود طی شش ماه پس از فارغ التحصیلی پیشترفت کرده اند.

در زمینه ی پروژه های  تحقیقاتی در سال 2014,ساوتهمپتون رتبه ی هشتم را برای حجم بالای تحقیقات و رتبه ی یازدهم را برای کیفیت تحقیقات در انگلستان به دست اورده است. بیش از 97% از تحقیقات ارائه شده در گروه تحقیقات “پیشرو در جهان” یا “بین المللی در سطح عالی” طبقه بندی شده اند.

تسهیلا ت :

دانشگاه ساوتهمپتون یک دوره ی اقامت دوازده ساله را در خوابگاه برای دانشجویان بین المللی تضمین می کند.این دانشگاه دارای 20 خوابگاه می باشد که در حدود 3000 دانشجو در سراسر ساوتهمپتون و وینچستر در ان سکونت دارند. خدمات اقامت همچنین می تواند به دانش آموزان برای پیدا کردن محل اقامت ,خانه های اجاره ای، با لیست های مرتب به روز شده و راهنماهای موجود در املاک و مستغلات کمک کند.

معرفی شهر گلاسکو :

بزرگترین شهر اسکاتلند،گلاسکو میزبان بزرگترین  جمعیت  دانشجویان  در اسکاتلند می باشد و بر اساس آمار اداره ملی جزء پنج شهر محبوب انگلیس محسوب می شود

بزرگترین شهر اسکاتلند،گلاسکو میزبان بزرگترین  جمعیت  دانشجویان  در اسکاتلند می باشد و بر اساس آمار اداره ملی جزء پنج شهر محبوب انگلیس محسوب می شود.گلاسکو یک شهر بندری در کنار رودخانه ی کالید می باشد که در غرب اسکاتلند واقع شده است. گلاسکو یکی از شیک ترین شهرهای اروپا است که دارای چشم اندازهایی بسیار زیبا، شهری عالی برای خرید کردن و جشنواره های بین المللی می باشد. Frommerو Condenaste (راهنماهای سفر), گلاسکو را به عنوان یکی از مقصد های برتر در اروپا و جزء دو مقام برتر در انگلستان معرفی کرده اند. فرودگاه بین المللی گلاسگو، فرودگاه بین المللی پرستویک و دو ایستگاه راه آهن در مرکز شهر، ارتباط آسانی از این شهر را با سایر نقاط انگلیس و جهان فراهم می کند.

معرفی دانشگاه گلاسکو :

مکان گلاسکو,انگلیس
سال تاسیس 1451
رصد دانشجویان بین المللی 19.7%
رشته های مشهور اقتصاد,حقوق,MBA
هزینه های بین المللی £16,000-19,500

دانشگاه گلاسکو یکی از قدیمی ترین دانشگاه های انگلیسی زبان در جهان است که در سال 1451 تأسیس شده است.این دانشگاه یکی از 100 دانشگاه برتر جهان است که در اسکاتلند واقع شده است و در حال حاضر 26،000 دانش آموز از بیش از 120 کشور مختلف در این دانشگاه در حال تحصیل هستند.دانشگاه گلاسکو همچنین عضو گروه معتبر راسل (گروهی متشکل از 24 دانشگاه برجسته ی بریتانیا) می باشد.

در بین دانشجویانی که در این دانشگاه تحصیل کرده اند,شش نفر موفق به دریافت جایزه ی نوبل شده اند و یک نفر به سمت نخست وزیری رسیده است.پردیس اصلی این دانشگاه در غرب گلاسکو و تنها سه مایل از شهر فاصله دارد. این دانشگاه بیش از هر دانشگاه دیگری در انگلستان دارای ساختمان های متعدد می باشد و ساختمان اصلی دانشگاه (نئوگوتیک) توسط سر جورج گیلبرت اسکات طراحی شده است. دانشکده مهندسی دانشگاه گلاسکو قدیمی ترین دانشکده در انگلستان است، در حالی که رشته ی مهندسی هوا فضا در اسکاتلند فقط  در دانشگاه گلاسکو ارائه می شود.

خدمات دانشگاه گلاسکو برای دانشجویان بین المللی :

مشاوره دانشجویی بخشی از خدمات پشتیبانی دانشجویی را تشکیل می دهد و برای دانشجویان دانشگاه گلاسکو در دسترس است.همچنین دانشجویان بین المللی با خوشامدگویی این دانشگاه در فرودگاه روبه رو می شوند و سرویس حمل و نقل رایگان برای ان ها در دسترس می باشد.قبل از شروع دوره ی تحصیلی,یک برنامه ی اموزشی جهت برنامه ریزی و کمک به دانشجویان بین المللی در این دانشگاه اجرا می شود. اموزش زبان انگلیسی قبل از شروع دوره  نیز برای دانشجویان بین المللی در دسترس می باشد.

رتبه بندی دانشگاه گلاسکو :

1 ) هفدهمین دانشگاه برترانگلستان بر اساس رتبه بندی 2019 دانشگاه تایمز

2 ) بیست و چهارمین دانشگاه  برترانگلستان بر اساس رتبه بندی 2019 دانشگاه گاردین

3 ) شصت و نهمین دانشگاه برترجهان در سال 2019 بر اساس رتبه بندی جهانی دانشگاه های QS

دانشگاه گلاسگو به طور چشمگیری در زمینه ی پروژه های تحقیقاتی در سال 2014 عمل کرده است.به گونه ای که این تحقیقات از زمان ارزیابی در سال 2008 تاکنون به میزان 31% رشد داشته است.این دانشگاه همچنین رتبه ی دوم را در میان دانشگاه های انگلیس و دوم را در اسکاتلند کسب کرده است.رشته های زیر جزء 9 رشته ی برتر در انگلیس محسوب می شوند :

1 ) حسابداری و علوم مالی

2 ) علوم کامپیوتر

3 ) تئاتر

4 ) مهندسی الکترونیک

5 ) جغرافیا

6 ) حقوق

7 ) موسیقی

8 ) پرستاری

9 ) علوم ورزش

تسهیلات :

این دانشگاه محل اقامت دانشجویان بین المللی را در صورتی که پیشنهاد بی قید و شرطی را برای تحصیل پذیرفته اند و فرم درخواست تکمیل شده خود را تا پایان سال تأیید کرده اند تضمین می کند. در حدود 3،500 اتاق در شمال غرب گلاسکو وجود دارد، که 45 دقیقه از پردیس اصلی فاصله دارد. اداره تسهیلات همچنین می تواند دانشجویان را در پیدا کردن خانه های اجاره ای در داخل و اطراف گلاسکو کمک کند.

بازدیدکنندگان قبلی مشاهده مطالب زیر را به شما پیشنهاد کرده اند
دیدگاه شما چیست؟
تحصیل در خارج