ویزای شینگن چیست؟

در سال 2018 بیش از 14.2 میلیون نفر از ویزای شینگن برای سفر دور اروپا استفاده کردند.

در این مطلب که توسط موسسه اعزام دانشجو پیشگام تهیه شده است ویزای شینگن و انواع و شرایط کسب آن برای شما تشریح شده است.این ویزا یک ویزای معتبر در اکثر کشورهای اروپایی است که در زیر به آن خواهیم پرداخت.

شینگن چیست؟

شینگن به منطقه ای در اتحادیه ی اروپا اشاره دارد که کشورهای حاضر در آن به پاسپورت نیازی ندارند. این منطقه، بزرگترین منطقه ای در جهان است که در آن محدودیتی برای سفر کردن و جابه جایی وجود ندارد.

ویزای شینگن چیست؟

ویزای شینگن یک ویزای اقامت کوتاه مدت است که فرد را مجاز به سفر کردن به هر یک از کشور های عضو شینگن می کند. ( تا سقف 90 روز برای یک توریست یا یک سفرهایی با اهداف تجاری و کاری)  

این ویزا رایج ترین نوع ویزا در اروپا است که دارنده ی خود را قادر می سازد که به کشور های عضو شنگن وارد شود و به صورت آزادانه در کشور های عضو شنگن سفر کند و از یک کشور به کشور دیگر عضو شینگن به وسیله ی ویزای شینگن آزادانه وارد شود.

گرچه، اگر شما برنامه ی درس خواندن، کار کردن یا زندگی در یکی از کشور های عضو شینگن برای بیش از 90 روز را دارید؛ شما باید برای بدست آوردن ویزای ملی کشور اروپایی که قصد اقامت در آن را دارید اقدام کنید نه یک ویزای شینگن .

در سال 2018 بیش از 14.2 میلیون نفر از ویزای شینگن برای سفر دور اروپا استفاده کردند.

چه کسانی برای وارد شدن به اروپا به ویزا نیاز دارند؟
تمامی اتباع کشورهایی که به توافق برای آزاد سازی ویزا با اعضای شینگن نرسیده اند ملزم به کسب ویزای شینگن قبل از سفرشان به اروپا هستند.

موسسه اعزام دانشجو پیشگام آتی نگر کارون لیستی از کشور هایی که اتباع آن ها نیازمند کسب این ویزا برای سفر به اروپا هستند برای شما فراهم کرده است.

 الزامات و مدارک لازم برای سفر به اروپا و کسب ویزای شینگن برای افرادی که تابع کشور های شینگن نیستند:

شما ملزم به ارائه ی چندین مدرک در درگاه ورودی کشور های عضو شینگن برای مجاز شدن به ورود به این کشور ها هستید. مدارکی که برای ورود به کشور های عضو شینگن لازم دارید توسط موسسه اعزام دانشجو پیشگام در زیر برای شما آورده شده است.

پاسپورت معتبر: این پاسپورت باید در طی 10 سال گذشته صادر شده و حداقل تا سه ماه بعد از تاریخی که قصد ترک کردن اتحادیه ی اروپا را دارید معتبر باشد.

ویزای شینگن: در صورتی که شما تابع کشوری هستید که ملزم به تهیه ی این پاسپورت است.

ماموران مرزی اتحادیه اروپا هم چنین ممکن است که مدارکی دیگری جهت اثبات استطاعت مالی، محل اقامت، مدرت زمان اقامت مسافر، بلیط هواپیما، هدف فرد از سفر کردن، بیمه ی سفر، دعوت نامه و …

هنگام ورود به منطقه ی شینگن، از دریافت مهر ورود روی پاسپورت خود توسط ماموران مسئول اطمینان حاصل کنید. بدون مهر شما ممکن است به پرداخت جریمه و یا حتی حبس محکوم شوید.

چه کشور هایی ویزای شینگن را صادر می کنند؟

منطقه ی شینگن شامل 26 کشوری است که توافق نامه ی شینگن را امضا کرده اند که به افراد بومی عضو یک کشور اجازه می دهد که در این منطقه بدون نیاز به گذر از ماموران و کنترل های مرزی به صورت آزادانه سفر کنند.

منطقه ی شینگن شامل 26 کشوری است که توافق نامه ی شینگن را امضا کرده اند و با رنگ بنفش مشخص شده اند. ویزای شینگن در کشور هایی که با رنگ بنفش و آبی مشخص شده اند معتبر است.

هر کشور عضو کشور های شینگن می تواند ویزای شینگن را صادر کند.

19 کشور دیگر وجود دارد که عضو اتحادیه ی شینگن نیستند اما با این حال به شهروندان دیگر کشور هایی که عضو اتحادیه ی شینگن نیستند اجازه می دهند تا تنها با نشان دادن یک ویزای چند گانه شینگن در کشور آن ها اقامت کنند. شما به یک ویزای ملی صادر شده از سوی این کشور ها برای عبور یا اقامت موقت به عنوان یک توریست در این کشورها نیاز ندارید.

انواع ویزای شینگن برای اقامت های کوتاه مدت در اروپا:

برای بازدید از یک یا چند کشوراروپایی در اتحادیه ی اروپا لازم دارید تا برای کسب ویزای شینگن به دلایل زیر اقدام کنید:

اهداف کاری

بازدید از دوستان یا خانواده

سفر های توریستی و تعطیلاتی

وقایع فرهنگی و ورزشی

انتقالات خطوط هواپیمایی

ملاقات های رسمی

دلایل پزشکی

تحصیل کوتاه مدت یا اهداف تحقیقی

بر حسب دلایلی که شما برای بازدید از یکی از کشور های عضو اتحادیه ی شینگن دارید و تعدد بازدید های شما، کنسول شینگن می تواند برای شما یک ویزای شینگن تک وروده ، ویزای شینگن دو وروده یا ویزای شینگن چند وروده صادر کند.

اعتبار ویزای شینگن تک وروده به تعداد روز های اقامتی که شما قرار است در یکی از کشور های عضور اتحادیه ی شینگن بگذرانید و در فرم اپلیکیشن ویزای خود آن را ثبت کرده اید و هم چنین تصمیم واقعی کنسول شینگن در این مورد برای شما بستگی دارد.

اگر شما از جمله افرادی هستید که اغلب به اتحادیه ی اروپا سفر میکند شما می توانید یکی برای کسب یک ویزای معتبر شینگن 5 ساله اقدام کنید ولی به خاطر داشته باشید که در یک دوره ی 180 روزه شما نمی توانید بیش از 90 روز در کشور های حوزه ی شینگن باقی بمانید حتی اگر یک ویزای معتبر چند وروده 5 ساله برای ورود به این کشور ها داشته باشید.

چگونه برای ویزای شینگن را برای وارد شدن به اروپا به دست آوریم؟

برای کسب این ویزا برای سفر به اطرف اروپا، اول از همه شما باید بفهمید که آیا به با توجه به هدف خود از سفر و ملیت خود به یک ویزای شینگن نیاز دارید یا خیر. در صورت نیاز شما باید برای سفر خود را کنار هم بچینید. اینکه چند روز در منطقه ی شینگن باقی می مانید و کشورهایی که قصد بازدید از آن را دارید (اگر بیش از یک کشور وجود دارد)، کشوری که از طریق آن به اتحادیه وارد می شوید و در نهایت کشوری که از طریق آن خارج می شوید.

وقتی به تمام این ها رسیدید، شما باید تمام فرم های اپلیکیشن هایی که ملزوم به پر کردن آن ها هستید را بررسی کنید و سپس پروسه ی تعیین کردن یک قرار ملاقات با یکی از کنسول های شینگن در کشور خود را آغاز کنید.

یک ویزای اروپایی چقدر هزینه می برد؟

هزینه این ویزا به اندازه ی 60 یورو برای هر فرد بالغ است. با این حال، بر اساس سن فرد درخواست دهنده، ملیت و برخی عوامل دیگر، گروه هایی وجود دارد که باید هزینه ی کمتر بپردازند و حتی در مواردی ملزوم به پرداخت هزینه ای نیستند.

بیمه ی سفر برای ویزای شینگن چیست؟

بیمه ی پزشکی سفر شما باید تا پایان سفر شما در منطقه ی شینگن معتبر باشد و حداقل مبلغ 30000 یورو برای موارد اورژانسی پزشکی شما را پوشش دهد.

گواهی مسکن برای ویزای شینگن:

شما ملزم هستید تا یک مدرک ثبت شده که نشان دهد شما در طول سفر خود در منطقه ی شینگن در کجا اقامت خواهید داشت را ارائه دهید.

موسسه ی اعزام دانشجو پیشگام اپلای تنها موسسه ی دارای مجوز وزارت علوم در استان خوزستان آماده است تا با ارائه خدمات با کیفیت به همراه کادری مجرب و ماهر راهنمای شما برای کسب ویزا باشد. ما از ابتدا تا انتهای راه رسیدن به شرایط تحصیلی مورد نظرتان با شما همراه خواهیم بود.

بازدیدکنندگان قبلی مشاهده مطالب زیر را به شما پیشنهاد کرده اند
دیدگاه شما چیست؟
  1. رضا کیانوش

    مقاله بسیار مفیدی بود

  2. mrs biranvand

    لطفا با شماره های زیر ارتباط برقرار کنید. 06132201589 یا 06132201590

تحصیل در خارج