دبیرستان های ایتالیا | تحصیل در دبیرستان های ایتالیا

تحصیل در دبیرستان های ایتالیا

تحصیل در دبیرستان های ایتالیا به شما فرصت رو به رو شدن با یک فرهنگ و زبان جدید را هدیه می کند. در ایتالیا، با توجه به سلایق شما، برنامه های مختلفی ارائه می شود. تحصیل دبیرستان در ایتالیا و تحصیل در خارج از کشور، به عنوان یکی از پایتخت های فرهنگی جهان، برای شما تجربه ای فراموش نشدنی را رقم خواهد زد.

بعد از اینکه کشور ایتالیا را به عنوان مقصد خود انتخاب کردید، باید در مورد مدت زمانی که قصد اقامت در این کشور را دارید تصمیم بگیرید. برنامه های تحصیلی دبیرستان در خارج از کشور معمولا در تابستان اتفاق می افتند. شما می توانید دوره ها و کلاس هایی را برای شرکت انتخاب کنید و برای یک ترم و یا یک سال در خارج از کشور تحصیل کنید و در نهایت، در یک مدرسه ی دولتی ایتالیایی ثبت نام کنید. اکثر افراد، برنامه های دبیرستان ایتالیا را برنامه های غوطه ور می دانند (ب خصوص برای دوره های طولانی تحصیلی). به این معنا که دانش آموزان با یک خانواده ی میزبان ایتالیایی زبان صحبت می کنند و کلاس های خود را نیز به زبان ایتالیایی می گذرانند؛ در نتیجه کاملا در فرهنگ این کشور غرق خواهند شد. اما نگران نباشید، حتی در دوره های کوتاه مدت نیز شما فرصت های بسیاری برای تجربه ی فرهنگ ایتالیا خواهید داشت

برنامه های تحصیلی دبیرستان در خارج از کشور معمولا در تابستان اتفاق می افتند. شما می توانید دوره ها و کلاس هایی را برای شرکت انتخاب کنید و برای یک ترم و یا یک سال در خارج از کشور تحصیل کنید و در نهایت، در یک مدرسه ی دولتی ایتالیایی ثبت نام کنید.

ترم های تابستانه دبیرستان های ایتالیا:

اگر قصد ندارید که برای مدت زمان طولانی از خانه دور باشید؛ اما همچنان فرصت ماجراجویی در خارج از کشور برای شما اهمیت دارد؛ این گزینه برای شما بسیار مناسب است. طول مدت این برنامه ها به طور معمول یک یا چند ماه است و گاهی تغییراتی نیز درون برنامه ها پیش می آید. در طول این دوره ها، بخشی از اقامت شما در خانه همراه با مردم ایتالیایی و مابقی نیز در خوابگاه ها است. لازم به ذکر است که کیفیت این خوابگاه ها در سطح بسیار خوبی قرار دارند و شما را برای تجربه زندگی خوابگاهی در دانشگاه نیز آماده می کنند. در برخی از این دوره ها، شما به نقاط مختلف کشور سفر خواهید کرد. معمولا کلاس ها همراه با دیگر دانش آموزان خارجی برگزار می شوند و به زبان انگلیسی هستند.

ترم کامل یک ساله دبیرستان های ایتالیا:

اگر قصد دارید زندگی در ایتالیا را برای مدت زمان بیشتری تجربه کنید و به اندازه ی کافی ماجراجو هستید که بتوانید دوری از خانه را تحمل کنید؛ این دوره ها برای شما ساخته شده اند. این دوره ها معمولا بین 5 تا 10 ماه به طول می انجامند. شما معمولا پس از گذراندن یک دوره ی زبان، با یک خانواده ی ایتالیایی همراه خواهید شد. در برخی از برنامه ها، دانش آموزان حتی پیش از پرواز به ایتالیا، یک دوره آنلاین زبان Rosetta Stone را تکمیل می کنند. تنها دانستن اصول اولیه ی زبان ایتالیایی برای شما بسیار مفید خواهد بود.

تحصیل در دبیرستان های ایتالیا
ر مدارس معمولا از دوشنبه تا شنبه، کلاس ها برگزار خواهند شد.

این دانش آموزان معمولا در این دوره ی زمانی در کلاس های مدرسه ای که به یادگیری آن ها کمک می کند شرکت داده می شوند. این کلاس ها به زبان ایتالیایی هستند و در مدارس معمولا از دوشنبه تا شنبه، کلاس ها برگزار خواهند شد. ساعت کلاس ها 8 صبح تا 2 بعد از ظهر است. بنابراین شما می توانید در این دوره زبان ایتالیایی خود را تقویت کنید، دوستان ایتالیایی جدید پیدا کنید و پس از مدرسه با آن ها در ارتباط باشید.

الزامات:

درخواست:

برای ثبت نام در این برنامه ها لازم است که قبل از هر کاری، فرم درخواست را در وبسایت مربوطه پر کنید.

کلاس زبان:

از آنجایی که زبان ایتالیایی برای دانش آموزان اغلب یک زبان جدید محسوب می شود؛ لازم است که یک دوره ی زبان در هفته های قبل از شروع برنامه گذرانده شود. (مگر اینکه شما از قبل زبان ایتالیایی را آموخته باشید)

مزایای تحصیل مقطع دبیرستان در ایتالیا:

زیبایی های ذاتی کشور ایتالیا، تاریخ غنی و البته غذاهای شگفت انگیز ایتالیایی، تمام چیزهایی نیز که با تحصیل در ایتالیا به دست خواهید آورد. در ایتالیا، نه تنها فرصتی برای گسترس افق دید خود و یافتن دوستان جدید خواهید داشت، بلکه تجربه ی یک تحصیل با کیفیت در خارج از کشور را نیز به دست خواهید آورد. تجربه ای که می تواند یک آمادگی اولیه برای دوران کالج و دانشگاه شما ایجاد کند. ایجاد شرایطی برای تحصیل دبیرستان در خارج و مسافرت به یک کشور جدید نشان خواهد داد که شما یک فرد با اعتماد به نفس و آماده برای پیشرفت هستند. در طی این دوران، علاوه بر کسب تجربیات جدید، شما می توانید زبان ایتالیایی را نیز بیاموزید. مهارتی که به طور بالقوه می تواند مفید باشد.

برنامه های مختلف دبیرستان در ایتالیا:

وقتی نوبت به تحصیل مقطع دبیرستان در ایتالیا می رسد، برنامه های مختلفی وجود دارد که باید در نظر بگیرید. همانطور که گفتیم، اولین قدم تعیین مدت زمانی است که می خواهید در خارج از کشور تحصیل کنید (برای یک ترم یا یک سال کامل). نکته ی دیگری که باید در نظر بگیرید همان چیزی است که با گذراندن این دوره قصد دارید به دست آورید. به طور مثال، اگر هدف شما یادگیری زبان ایتالیایی است، پس یک برنامه ی غوطه ور که شامل زندگی با یک خانواده ی ایتالیایی می شود؛ گزینه ی خوبی است.

اگر قصد بازدید از ایتالیا را دارید، یک برنامه ی تور فرهنگی می تواند جوابگو باشد. اگر هم علاقه دارید بدانید تحصیل در دبیرستان های ایتالیا چگونه است، پس روی مدرسه و یا منطقه ی جغرافیایی خاصی که مورد علاقه شماست، متمرکز شوید. به خاطر داشته باشید که برخی از دوره ها، علاوه بر فرصت های آکادمیک، می توانند فرصت های داوطلبانه ای نیز در اختیار شما قرار دهد.

تحصیل در دبیرستان های ایتالیا
وقتی نوبت به تحصیل مقطع دبیرستان در ایتالیا می رسد، برنامه های مختلفی وجود دارد که باید در نظر بگیرید.

دوره هایی که در ایتالیا برگزار می شود ممکن است روی موارد زیر تمرکز داشته باشند:

  • غذا و آشپزی
  • فیلم و بازیگری
  • هنرهای تجسمی و نمایشی
  • تاریخ هنر
  • آکادمیک عمومی

جاذبه های محبوب دانش آموزان در ایتالیا:

ایتالیا ارائه دهنده ی معماری های باورنکردنی و نقاط دیدنی بی نظیری است که مسافران را از گوشه و کنار دنیا به ایتالیا می کشاند. ابتدا تصمیم بگیرید که می خواهید چه سبک زندگی در ایتالیا را تجربه کنید. زندگی در شهر، حومه شهر و یا ساحل، تجربیات متفاوتی رقم می زند. در ادامه، برای کمک کردن به شما، برخی از جاذبه های محبوب ایتالیا را بیان کرده ایم:

در رم:

تاریخچه و هنرهای باورنکردی که در کولوسئوم، پانتئون و سیستین چاپل در شهر واتیکان نهفته است را کاوش کنید.

در فلورانس:

  دیدن شگفتی های دیوید میکل آنژ را در گالری آکادمیا فلورانس تجربه کنید. به گالری اوفیتزی سر بزنید  کلیسای سانتا ماریا نولا را از دست ندهید!

در میلان:

آخرین وعده شام داوینچی در سانتا ماریا دله گرزی را ببینید. اجازه دهید که کلیسای جامع Duomo شما را شگفت زده کند.

در ونیز:

با یک گوندولا از کانال بزرگ گذر کنید. از خوردن یک کافه در میدان سن مارکو لذت ببرید و سپس از باسیلکا معروف سنت مارک قدم بزنید.

علاوه بر این ها، جزایر زیبا مانند سیسیل ، کاپری و ساردینیا را با سواحل نفس گیر، گنجینه های معماری و مناطق ساحلی فراموش نکنید!

چگونه برای تحصیل دبیرستان در ایتالیا آماده شویم؟

بدیهی است که برای تحصیل در خارج از کشور به آمادگی های بسیاری نیاز است؛ اما شما با مراجعه به وبسایت ما اولین قدم را برداشته اید. هر چه زودتر شروع به برنامه ریزی کنید. بعد از تصمیم گیری در مورد مواردی که در این مقاله به آن ها اشاره شد، با ما تماس بگیرید. مواردی مانند هزینه ها را با یکدیگر مقایسه کرده و انواع مختلفی از محل اقامت را بررسی کنید. مابقی مسیر را به موسسه پیشگام بسپارید.

موسسه ی اعزام دانشجو پیشگام آتی نگر کارون با سالها تجربه در زمینه ی اخذ پذیرش از دانشگاه های چین و ایتالیا برای دانشجویان آماده است که همراه و همسفر دانشجویان تا رسیدن به تحصیل مورد نظرشان باشد. لازم به ذکر است موسسه ی ما تنها موسسه ی دارای مجوز رسمی از وزارت علوم در استان خوزستان است. پس تردید نکنید، همین حالا برای دریافت دوره ی تحصیلی خود با مشاوران ما تماس بگیرید. امکان مراجعه ی حضوری با دسترسی آسان برای ساکنین شهر اهواز وجود دارد.

شماره جهت مشاوره و تعیین وقت:

06132201589

06132201590

09399203300

بازدیدکنندگان قبلی مشاهده مطالب زیر را به شما پیشنهاد کرده اند
دیدگاه شما چیست؟
تحصیل در خارج