دانشگاه شیان جیاتونگ در چین

دانشگاه شیان جیاتونگ (Xi’an Jiaotong) دانشگاهی مهم است که مستقیماً زیر نظارت وزارت آموزش و پرورش چین مدیریت می‌شود. شیان جیاتونگ یکی از قدیمی‌ترین دانشگاه‌های چین است که دولت مرکزی در برنامه های هفتم و هشتم پنج ساله، همچون “پروژۀ ۲۱۱” و “پروژۀ ۹۸۵″، از آن پشتیبانی می‌کرد تا تبدیل به دانشگاهی تراز اول شد که دانشجویان بین‌المللی علاقمند به تحصیل در چ ین را به خود جذب کرده است.

رنکینگ دانشگاه شیان جیاتونگ

بر اسا آمار هایی که ESI منتشر کرده است 2 رشته ی دانشگاه شیان جیاتونگ در جایگاه برتر قرار دارند. همچنین 14 رشته از این دانشگاه در 1% برتر لیست ESI تا تاریخ مارس 2018 قرار دارند.

Xi an Jiaotong University

1 ) بهترین دانشگاه در غرب چین

2 ) یکی از قدیمی ترین و معتبرترین موسسات در چین

3 ) تاسیس در سال 1896، با تاریخی بیش از 100 سال

4 ) عضو لیگC9  از دانشگاه های نخبه

5 ) آزمایشگاه ها و کلاس های درسی مجهز

6 ) این دانشگاه دارای یک محوطه بسیار زیبا و محلی بسیار مناسب و در دسترس است که در کنار مراکز خرید و سوپر مارکت های بزرگ  واقع شده است.

7 ) در مقایسه با دانشگاه های پکن یا شانگهای، هزینه زندگی در XJU بسیار کم است. با همان مقدارهزینه، شما می توانید سبک زندگی با کیفیت بالاتر را در شهر شیان تجربه کنید.

 8 ) برنامه آموزش زبان انگلیسی MBBS در این دانشگاه برگزار می شود که  در میان دانش آموزانی از کشورهای پاکستان، نپال، ایران، هند و غیره محبوب است.

این دانشگاه امروزه, یک دانشگاه جامع تحقیقاتی است که تمرکز آن بر روی رشته های علوم و مهندسی است.برنا مه های درسی این دانشگاه شامل رشته های علوم، مهندسی، پزشکی، اقتصاد، مدیریت، ادبیات و هنر، حقوق، فلسفه و آموزش است.

معرفی دانشگاه Xi an Jiaotong  :

دانشگاه شیان جیوتونگ در سال 1896 در دانشکده عمومی Nanyang تاسیس شد و یکی از قدیمی ترین موسسات آموزش عالی در چین است.این دانشگاه امروزه, یک دانشگاه جامع تحقیقاتی است که تمرکز آن بر روی رشته های علوم و مهندسی است.برنا مه های درسی این دانشگاه شامل رشته های علوم، مهندسی، پزشکی، اقتصاد، مدیریت، ادبیات و هنر، حقوق، فلسفه و آموزش است.

دانشگاه شیان جیاتونگ دارای 17 دانشکده می باشد و 74 برنامه در مقطع کارشناسی,199 برنامه در مقطع کارشناسی ارشد و 114 برنامه در مقطع دکترا را ارائه می دهد. در سال 2007 تعداد دانشجویان کارشناسی تمام وقت بیش از17،000 نفر و دانشجویان فارغ التحصیل نزدیک به 13،000 نفر بود. اعضای هیئت علمی تمام وقت در این دانشگاه بیش از 2500 نفر هستند.همچنین دانشگاه حاضر دارای 16 عضو از آکادمی علوم چین و آکادمی مهندسی چین، و همچنین اعضای آکادمی مهندسی آمریکایی، آکادمی سلطنتی بریتانیا و آکادمی علوم سوم جهان است.

از سال 1950 این دانشگاه به عنوان یکی از اولین دانشگاه های  مجاز به پذیرش دانشجویان بین المللی برای دریافت بورس تحصیلی چین شناخته شده است و بدین ترتیب بیش از 5000 دانشجوی بین المللی از بیش از 52 کشور در این دانشگاه تحصیل کرده اند.رشته هایی که بیشتر دانشجویان بین المللی تمایل به تحصیل ان ها دارند عبارتند از زبان چینی، MBBS، مدیریت، برق و الکترونیک، علوم کامپیوتر، مهندسی مکانیک، انرژی ، سیاست عمومی و مدیریت، اقتصاد و دارایی، طب سنتی چینی و غیره.همچنین این دانشگاه بورس تحصیلی برای دانش آموزان بین المللی را ارائه می دهد.

دانشجویانی که علاقمند به تحصیل رایگان در چین و کسب بورس تحصیلی چین هستند و یا سوالاتی در مورد هزینه های تحصیل در چین ، مدارک لازم برای تحصیل در چین و اطلاعات دیگر از این قبیل هستند می توانند با تماس با موسسه ی پیشگام آتی نگر کارون تنها موسسه ی دارای مجوز در استان خوزستان و صحبت با مشاوران مجرب ما به پاسخ سوالات خود برسند.

همچنین شما می توانید با مطالعه ی مطلب بهترین شهر های چین برای تحصیل در سایت پیشگام اطلاعات بیشتری در مورد تحصیل در این کشور و زندگی در چین بدست آورید.

بازدیدکنندگان قبلی مشاهده مطالب زیر را به شما پیشنهاد کرده اند
دیدگاه شما چیست؟

تحصیل در خارج